Powered by Ajaxy

3 postulaty Manifestu HR


yes we can 700 200

Każdy manifest powinien zawierać postulaty – cele do realizacji. Mój również ma! Kiedy piszę „postulaty”, mam na myśli 3 kluczowe cele.

 

Cel 1: Transfer specjalistycznej wiedzy

Pisałem o tym w pierwszym poście i powtórzę raz jeszcze. HR-owcy w Polsce mają wizerunek fikcyjnej postaci z facebooka – młodej, mówiącej banialuki specjalistki ds. HR.

Musimy to zmienić. Rozumiesz? Nikt na dłuższą metę nie będzie traktował poważnie osób jedynie udających profesjonalistów.

 

Chcę dzielić się dobrymi praktykami poprzez:

Bezpłatne udostępnianie najlepszych znanych mi narzędzi i rozwiązań.
Zamieszczanie recenzji książek i publikacji poświęconych tematyce HR.

Cel 2: Rozwój HR-owej blogosfery w Polsce.

31-150x150

HR-owa blogosfera w Polsce jest mało widoczna. Oczywiście istnieje kilka ciekawych miejsc. Jednak kiedy spojrzymy na zachód zobaczymy, że np. w krajach anglosaskich HR-owe blogi mają się dobrze, są ważnym zawodowym medium. W Polsce możemy pozazdrościć naszym blogującym kolegom zajmującym się marketingiem – mają oni duże grono odbiorców i ich głos jest coraz bardziej słyszany w sieci. Skoro spece od marketingu mogą, to dlaczego spece od ZZL nie? Kto nam zabroni?

Chcę przyczynić się do rozwoju polskiej HR-owej blogosfery poprzez:

Współpracę z aktywnymi blogującymi HR-owcami.

Pomoc osobom chcącym stworzyć i rozpropagować swojego zawodowego bloga poświęconego tematyce HR.

Cel 3: Promocja usług HR
Chcę pokazać, że mądre inwestycje w pracowników poprzez usługi dostarczane przez HR dają wymierne przełożenie na wyniki biznesowe. Powtarzając za Michałem Zaborkiem: HR ma znaczenie.

 

Chcę wpłynąć na odbiorców usług HR poprzez:

Promowanie najlepszych praktyk HRM.
Opisywanie przypadków błędnie prowadzonej polityki personalnej – ku przestrodze.

Last but not least
Kiedy czytasz nazwę bloga, możesz mieć skojarzenia z rewolucją, PKWN lub co gorsza z Leninem. Manifest HR to oczywiście jedynie pewna figura, oko puszczone bezpośrednio do Ciebie, drogi czytelniku. Czasem jednak włożę kij w mrowisko, jak na rewolucjonistę przystało. Bo czy możliwa jest zmiana bez zaprzeczenia choćby części tego, co zastaliśmy? Mam nadzieję, że te małe kontrowersje zachęcę was do wymiany opinii.

FacebookTwitterLinkedInGoogle+

Tagi: ,


Autor

Cześć. Nazywam się Mariusz Bzdęga i jestem twórcą bloga ManifestHR.pl. Ponieważ jest to blog w którym piszę o HR, kliknij a znajdziesz informacje o moich doświadczeniach zawodowych. Więcej...

Koniecznie przeczytaj

Twitter

@MBzdega @@MBzdega
ManifestHR.pl
Mariusz Bzdęga  @@MBzdega
Great Leaders Know When to Ask for Help and How to Do It https://t.co/w1EUqagvoL 
ManifestHR.pl
Mariusz Bzdęga  @@MBzdega
RT @EnergaSA: Pierwsza drużyna @BG_1930, z logiem #Energa na koszulkach, już jutro o godz. 17 rozpocznie sezon na murawie NSR. Widzimy się… 

Grupa Trop