Powered by Ajaxy

Czego branża HR potrzebuje w 2015 roku?


fajerwerki
Źródło: Flickr.com

 

Nadchodzi. 2015 rok. Co przyniesie branży HR w Polsce? Mam swoje marzenia. Oczekiwania. Potrzeby. Kilka rzeczy mogłoby się wreszcie zadziać. Byłoby naprawdę miło.

 

Oprogramowanie wspierające HR

 

Nie mówię tu o kadrowym SAPie czy Symfonii. Mówię o nowoczesnej aplikacji wspierającej rekrutację, zarządzanie umiejętnościami i modelem kompetencyjnym, oceną okresową i rozwojem. Od lat słyszeliście od zarządzających firmą: „W tym roku mamy ważniejsze wydatki. Może w przyszłym znajdzie się kasa”. Basta. To j-e-s-t TEN rok. Dawać pieniądze na oprogramowanie dla HR ;-)

 

Marka zawodu pracownika HR

 

Na pewno się ze mną zgodzicie. Dobrze uprawiać zawód tak seksowny jak radca prawny, dentysta czy IT Developer. Mam wrażenie, że obecnie sami siebie cenimy bardzo wysoko. Problem polega na tym, że świat zewnętrzny (kandydaci, biznes partnerzy, prezesi) nie zawsze podzielają nasze zdanie o nas samych. Czas to zmienić. Będzie nam wszystkim łatwiej pracować w cenionym zawodzie. Stańmy się lepsi. I niech najlepsi zaczną marzyć o zawodzie HRowca.

 

Więcej rekrutacji

 

Fajnie byłoby w 2015 roku realizować więcej rekrutacji. Opublikować więcej ogłoszeń, przeprowadzić więcej rozmów kwalifikacyjnych, zrealizować więcej sesji AC, zrobić więcej testów i kwestionariuszy. Więcej pracy dla narodu polskiego = więcej pracy dla nas.

 

Integracja lokalnego środowiska HR

 

HRowiec potrzebuje kontaktu z drugim HRowcem. Kto zrozumie go lepiej? Kto udostępni swoje ramie dla łez i żalów? Kto wesprze dobrą radą? Problem polega na tym, że w wielu firmach specjalista ds. ZZL to jednoosobowe stanowisko. Regularne wyjazdy do Warszawy są drogie i czasochłonne. Potrzebujemy inicjatyw integrujących w mniej formalnych okolicznościach lokalne środowiska HR. Potrzebujemy piwa, branżowych anegdot i nowych kontaktów. Kto na ochotnika zgłasza się na organizatora imprezy?

 

Mam też swoje małe osobiste życzenie. To rozwój HRowej blogosfery. By więcej nas blogowało, dzieliło się swoją wiedzą i przemyśleniami. Będzie ciekawiej. Będzie inspirująco. Będzie ruch, rozwój, a może nawet mały ferment.

 

A według Was czego potrzebuje branża HR w 2015 roku?

 

Profil bloga na Facebook

 

Profil bloga na Linkedin

 

FacebookTwitterLinkedInGoogle+

Tagi: , , ,


Autor

Cześć. Nazywam się Mariusz Bzdęga i jestem twórcą bloga ManifestHR.pl. Ponieważ jest to blog w którym piszę o HR, kliknij a znajdziesz informacje o moich doświadczeniach zawodowych. Więcej...

Koniecznie przeczytaj

Twitter

@MBzdega @@MBzdega
ManifestHR.pl
Mariusz Bzdęga  @@MBzdega
Great Leaders Know When to Ask for Help and How to Do It https://t.co/w1EUqagvoL 
ManifestHR.pl
Mariusz Bzdęga  @@MBzdega
RT @EnergaSA: Pierwsza drużyna @BG_1930, z logiem #Energa na koszulkach, już jutro o godz. 17 rozpocznie sezon na murawie NSR. Widzimy się… 

Grupa Trop