Powered by Ajaxy

3 darmowe aplikacje wspierające sourcing i rekrutacje


aplikacje.png

 

W dzisiejszym wpisie chciałbym przedstawić ci 3 darmowe aplikacje wspierające sourcing i rekrutacje. Korzystam z nich na co dzień i mogę je z czystym sumieniem polecić.

 

360social

 

Aplikacja pomaga znaleźć mi informacje o aktywności kandydata w sieci. Po instalacji 360social wchodzę sobie na dowolny profil kandydata: Facebook / Twitter / Linkedin / wiele innych (twórcy informują, że aplikacja działa w ponad 200 sieciach społecznościowych) i klikam dyskretnie schowany button po prawej stronie ekranu, który wygląda tak:

 

button

 

Tadaaam! 360social zrzuca mi informacje o kandydacie. Teraz mam bazę do dalszego screeningu. Zobaczmy co 360social mówi nam o Michale, naszym osobistym radcy prawnym:

 

michal

 

Czy korzystanie z 360social jest w porządku wobec kandydatów? W mojej ocenie tak, ponieważ 360social zbiera jedynie informacje p-u-b-l-i-c-z-n-i-e udostępnione przez użytkowników.

 

Adres do pobrania: http://360social.me/

 

Sidekick

 

Uwielbiam Sidekick i jeśli masz w sobie coś z podglądacza (a z pewnością masz, każdy z nas ma ;-) ) to również go polubisz. Slidekick informuje mnie, czy i kiedy wysłany przeze mnie e-mail został otwarty przez odbiorcę. Co więcej, Slidekick raportuje natychmiast o każdorazowym otwarciu e-maila. Co to daje? Kiedy odbiorca powraca po czasie do naszego maila widzimy, że ponownie zajął się naszą sprawą. A jeśli twój e-mail jest wielokrotnie otwierany w ciągu godziny to wiedz, że coś się dzieje. No chyba że nic się nie dzieje, a człowiek klika w twój mail od tak, dla zabicia czasu.

 

sidekick
Button Sidekick w Gmail

 

Wszystkim użytkownikom Sidekick dużo frajdy sprawia dzwonienie do kandydatów w chwilę po tym, jak otworzyli naszą pocztę. To tak, jakbyś potrafił czytać w czyiś myślach :)

 

sidekick-test.png
A tu Sidekick informuje mnie że mój mail został właśnie otwarty

 

Prosta synchronizacja z pocztą Gmail zapewnia szybką i łatwą instalację.

 

Adres do pobrania: http://www.getsidekick.com/

 

Doodle

 

Doodle ułatwia planowanie spotkań, a precyzyjniej pomaga znaleźć termin pasujący każdemu. Osobiście korzystam z Doodle w celach prywatnych, ale narzędzie spokojnie może się przydać również w pracy. Dzięki Doodle możemy zaproponować uczestnikom spotkania kilka terminów i znaleźć ten odpowiedni. Bardzo łatwa obsługa w języku polskim sprawia, że z Doodle korzysta się naprawdę przyjemnie.

 

kalendarz
Godzina 11.00 pasuje Tomkowi, Pauli i Krzyśkowi

Adres: http://doodle.com/create

 

A wy z jakich aplikacji korzystacie? Dajcie znać w komentarzach lub na profilach społecznościowych Manifestu:

 

Fanpage Facebook

 

Lista dyskusyjna Linkedin

 

FacebookTwitterLinkedInGoogle+

Tagi: , , , ,


Autor

Cześć. Nazywam się Mariusz Bzdęga i jestem twórcą bloga ManifestHR.pl. Ponieważ jest to blog w którym piszę o HR, kliknij a znajdziesz informacje o moich doświadczeniach zawodowych. Więcej...

Koniecznie przeczytaj

Twitter

@MBzdega @@MBzdega
ManifestHR.pl
Mariusz Bzdęga  @@MBzdega
Great Leaders Know When to Ask for Help and How to Do It https://t.co/w1EUqagvoL 
ManifestHR.pl
Mariusz Bzdęga  @@MBzdega
RT @EnergaSA: Pierwsza drużyna @BG_1930, z logiem #Energa na koszulkach, już jutro o godz. 17 rozpocznie sezon na murawie NSR. Widzimy się… 

Grupa Trop