Powered by Ajaxy

Employer Branding. 5 najlepszych spotów


intel-rock-star

 

Ranking moich ulubionych spotów reklamowych z obszaru employer branding. Ranking jest subiektywny i oparty na moich prywatnych sympatiach.

 

5. McDonald’s – a może frytki do tego

 

 

Choć stare, to wciąż znakomite. Ten spot był kołem ratunkowym dla tysięcy młodych pracujących w McDonald’s – wyszydzanych, z przypiętą przez społeczeństwo łatą „półgłówek”. McDonald’s trafił reklamą w sedno. Pokazał atuty pracy w ich korporacji, w miejscu gdzie młodzi mogą zebrać pierwsze prawdziwe doświadczenia zawodowe. Uwielbiam zakończenie tej historii. Szyderca w hierarchii McDonald’s zaczyna na dole łańcucha pokarmowego, a pracowity bohater dostaje awans. Szkoda, że życie nie zawsze tak wygląda.

 

4. Intel Rock Star

 

 

Jesteśmy wielokulturowi (bohater jest hindusem), mamy poczucie humoru (a przynajmniej mnie ten spot bardzo bawi) i tworzymy jedną drużynę („We are Intel – pam, pa pa pa pam”). Intel – któż nie chciałby tam pracować?

 

3. Google – Stażyści

 

 

Proszę państwa. Przed państwem pierwszy w historii pełnometrażowy film employer brandingowy. Komedia. Chwilami nawet całkiem zabawna. Takie rzeczy tylko w Google.

 

2. Skype – Has your job expired?

 

 

Strona prowadząca do kampanii Skype już wygasła. W tej sytuacji prawdziwą zagadką jest odgadnięcie celu, w jakim wyprodukowano ten spot. Kto zgadnie lub pamięta?

 

1. The worst job in the world – Numéro Dix

 

 

Ten spot jest mega zabawny. Stworzyli go ludzie ze szwajcarskiej agencji reklamowej Numero Dix. To klasyczny przykład wyjścia poza schematy i przebicie się nieszablonowym pomysłem. Dla mniejszych firm często to najlepsza droga. A przy okazji: ten spot to równocześnie ciekawa próbka pracy ;-)

 

FacebookTwitterLinkedInGoogle+

Tagi:


Autor

Cześć. Nazywam się Mariusz Bzdęga i jestem twórcą bloga ManifestHR.pl. Ponieważ jest to blog w którym piszę o HR, kliknij a znajdziesz informacje o moich doświadczeniach zawodowych. Więcej...

Koniecznie przeczytaj

Twitter

@MBzdega @@MBzdega
ManifestHR.pl
Mariusz Bzdęga  @@MBzdega
Great Leaders Know When to Ask for Help and How to Do It https://t.co/w1EUqagvoL 
ManifestHR.pl
Mariusz Bzdęga  @@MBzdega
RT @EnergaSA: Pierwsza drużyna @BG_1930, z logiem #Energa na koszulkach, już jutro o godz. 17 rozpocznie sezon na murawie NSR. Widzimy się… 

Grupa Trop