Powered by Ajaxy

Pomóż mi pomóc sobie. Dlaczego menedżerowie nie chcą wsparcia HR?


pomoz mi pomoc sobie

 

Choć jesteśmy uśmiechnięci, gotowi do pomocy, a większość z nas to atrakcyjne kobiety – nie każdy menedżer chce wsparcia pracowników HR. Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego tak się dzieje? To cholernie ważne pytanie. Jeżeli zrozumiesz prawdziwe motywy menedżerów omijających szerokim łukiem pokój zasiedlony przez HR-ową brać, zrozumiesz dlaczego nie każdy klient kupuje nasze HR-owe usługi.

 

Relację między zaangażowanym HR-owcem, a olewającym go menedżerem najlepiej pokazuje ten fragment filmu Jerry Maguire:

 

 

Pomóż mi pomóc sobie – chcesz to czasem wycedzić swoim klientom? Dobra. Czytasz ten wpis, bo szukasz odpowiedzi, a nie fragmentów moich ulubionych filmów. A zatem: dlaczego niektórzy menedżerowie nie chcą naszej pomocy? Bo blokują ich ograniczające przekonania. Tu masz listę takich przekonań:

 

Ograniczające przekonania utrudniające współpracę z menedżerami:

#1 HR donosi – o wszystkim dowiedzą się niewłaściwe osoby

#2 HR się tym nie zajmie – to nie ich robota

#3 HR to kretyni – nie potrafią mi pomóc

#4 Prosząc HR o wsparcie, pokazuję że sobie nie radzę

#5 HR będzie chciał wyręczyć mnie w moich obowiązkach

#6 HR będzie mnie oceniał – wytknie mi brak mojej wiedzy

Jak pokonać ograniczające przekonania menedżerów? To łatwe… tzn. łatwo napisać sobie odpowiedź na blogu ;-) Umawiaj się na poufność, uświadom menedżerom na czym polega twoja praca, dostarczaj ekspercką wiedzę, toleruj błędy, nigdy nie wyręczaj menedżerów w ich obowiązkach i kiedy proszą o pomoc: nigdy ich nie oceniaj.

 

Gratuluję! Właśnie wykonałaś pierwszy krok zbliżający cię do poszerzenia grona odbiorców swoich usług. Rozbuduj portfel klientów. Włącz do niego menedżerów sceptycznie nastawionych do HR-u. Warto to zrobić. Stawką jest twoja przydatność w firmie.

 

 

FacebookTwitterLinkedInGoogle+

Tagi:


Autor

Cześć. Nazywam się Mariusz Bzdęga i jestem twórcą bloga ManifestHR.pl. Ponieważ jest to blog w którym piszę o HR, kliknij a znajdziesz informacje o moich doświadczeniach zawodowych. Więcej...

Koniecznie przeczytaj

Twitter

@MBzdega @@MBzdega
ManifestHR.pl
Mariusz Bzdęga  @@MBzdega
Great Leaders Know When to Ask for Help and How to Do It https://t.co/w1EUqagvoL 
ManifestHR.pl
Mariusz Bzdęga  @@MBzdega
RT @EnergaSA: Pierwsza drużyna @BG_1930, z logiem #Energa na koszulkach, już jutro o godz. 17 rozpocznie sezon na murawie NSR. Widzimy się… 

Grupa Trop