Powered by Ajaxy

Sojusz dwóch generacji. Relacje między pokoleniem X i Y


generacja X i Y

 

Człowiek generacji Y. Nie pamięta PRL. Głosuje na Korwina. Można go obserwować na Facebook lub Instagram. Aktywny na Wykopie i Youtubie. Pogadasz z nim przez Tweeter’a i Snapchat. Raczej omija Linkedin. Głodny kot wchodzący na rynek pracy. Ma aspiracje i chce miejsca przy stole. Twierdzi, że mu się należy. Co czwarty zatrudniony na rynku pracy należy do generacji Y.

 

Mam cholerne szczęście. Należę do generacji X. W młodości słuchałem Świetlickiego, Nirvany i Radiohead. Mam już pozycję na rynku pracy. Jestem po środku trzech pokoleń, miedzy Y’ami a Bommers’ami. Dlatego rozsądny reprezentant pokolenia Y będzie chciał ze mną kooperować. Ta międzypokoleniowa współpraca może przynieść korzyści obu stronom. Jesteś z pokolenia Y? Zastanawiasz się jak ułożyć sobie relację z ludźmi z pokolenia X? Skup się i czytaj uważnie.

Zapewnij sobie transfer wiedzy

 

Po pierwsze zapewnij sobie moje wsparcie. Zbuduj ze mną relację i wyciągnij jak najwięcej wiedzy. Nie chodzi o nudną teorię – to masz na studiach. Chodzi o użyteczne rozwiązania i sztuczki ułatwiające pracę. O nich wykładowcy akademiccy, znający jedynie świat uczelni, milczą.

 

Znajdź pomosty do kariery

 

Każdy posiada sieć kontaktów. Z racji na starszeństwo na rynku pracy moja sieć kontaktów jest bogatsza niż twoja. Znam kilku boomersów (prawdziwe duże misie) i mam przyjaciół X-ów, dobrych specjalistów z branży. Mogę cię z nimi skontaktować. Kto wie, być może jeden z tych kontaktów stanie się dla ciebie pomostem do prawdziwej kariery?

 

Odwzajemnij wsparcie

 

Najbardziej interesują mnie nowinki z zakresu nowych technologii, marketingu i kanałów komunikacji. To twój towar i chętnie go od ciebie wezmę. Pamiętaj. Kiedy już mnie wyprzedzisz – nie odwracaj się do mnie plecami. To głupie. Dan Schawbel (Y) powiedział, że „kto wspiera, zawsze zasługuje na wsparcie”. Zasłużyłem na twoje wsparcie i jeśli się odwdzięczysz, nasza relacja tylko się umocni.

 

Mądry Y kooperuje z pokoleniem X. Pyszny i głupi wchodzi w rywalizację i w ostatecznym rachunku zazwyczaj notuje pokaźną stratę. Nie bądź głupi. Współpracuj z ludźmi generacji X.

 

FacebookTwitterLinkedInGoogle+

Tagi: ,


Autor

Cześć. Nazywam się Mariusz Bzdęga i jestem twórcą bloga ManifestHR.pl. Ponieważ jest to blog w którym piszę o HR, kliknij a znajdziesz informacje o moich doświadczeniach zawodowych. Więcej...

Koniecznie przeczytaj

Twitter

@MBzdega @@MBzdega
ManifestHR.pl
Mariusz Bzdęga  @@MBzdega
Great Leaders Know When to Ask for Help and How to Do It https://t.co/w1EUqagvoL 
ManifestHR.pl
Mariusz Bzdęga  @@MBzdega
RT @EnergaSA: Pierwsza drużyna @BG_1930, z logiem #Energa na koszulkach, już jutro o godz. 17 rozpocznie sezon na murawie NSR. Widzimy się… 

Grupa Trop