Powered by Ajaxy

Rok akademicki 2015/16. Gdzie poprowadzę wykłady. Część 2


mariusz-bzdega.png

 

Nadchodzi rok akademicki 2015/16. Chcesz zdobyć przydatną, zawodową wiedzę? Jesteś HR menedżerem? Dopiero planujesz wejść na ścieżkę menedżerską? A może zastanawiasz się nad studiami I-stopnia w Trójmieście? Sprawdź drugą częścią wpisu – tu część pierwsza – o uczelniach i kierunkach, na których będziesz mógł mnie spotkać.

 

HR Menedżer i ZZL dla menedżera w Toruniu

 

Pierwsze zajęcia na studiach podyplomowych HR Menedżer i ZZL dla menedżerów, organizowanych na WSB w Toruniu, poprowadziłem w zeszłym semestrze. Moje wrażenia?

• Bardzo dobrze przygotowani studenci – wysoko postawiona poprzeczka – LUBIĘ TO,

 

• przyjazne warunki studiowania – nowy budynek, dosłownie pachnące salki wykładowe,

 

• super opiekun merytoryczny kierunku – Adrianna Filiks i jej wyjątkowo prokliencie podejście do studentów,

 

• w roli wykładowców kilka znanych w branży nazwisk, m.in. dr Anna Bugalska (dla mnie najwyższej klasy ekspert w dziedzinie budowania modeli kompetencyjnych) czy Jakub Lewandowski (trener i coach, choć nie miałem okazji uczestniczyć w jego szkoleniach, to słyszałem na jego temat dużo dobrego).

Kierunku HR Menedżer Adrianny Filiks nie powstydziłaby się żadna uczelnia w Polsce. Natomiast ZZL dla menedżerów to stosunkowo młody kierunek, ale w mojej ocenie bardzo potrzebny. Dlaczego? Znam dwa typy menedżerów. Pierwsi twierdzą, że kierowanie ludźmi wyssali z mlekiem matki i nie potrzebują dodatkowego kształcenia. Drudzy uznają tylko jedną ścieżkę edukacji: MBA. Jest jednak trzecia droga. Dobre i przystępne cenowo studia podyplomowe, realizowane w dwóch semestrach. W ten wybór ZZL dla menedżerów wpisuje się idealnie.

 

A teraz niespodzianka. Nadchodzi edukacyjna ekspansja na tereny Śląska! Program HR Menedżer został uruchomiony w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Na kierunku HR Menedżer poprowadzę warsztat Badania opinii pracowników w pracy menedżera HR.

 

Na kierunku ZZL dla menedżerówNarzędzia komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej.

 

Studia I-stopnia. Psychologia (Sopot) i Zarządzanie (Gdańsk)

 

Już od 2008 roku na Uniwersytecie SWPS, na kierunku Psychologia, prowadzę kurs Rekrutacja personelu. Nie inaczej będzie w tym roku. Wykłady poprowadzi dr Marek Suchar, dzięki któremu (co często chętnie podkreślam) stawiałem pierwsze zawodowe kroki. Mi przypadła rola prowadzącego ćwiczenia. Uczestnicy kursu zdobędą wiedzę i praktyczne umiejętności pozyskiwania i wyboru kandydatów na stanowiska menedżerskie i specjalistyczne.

 

Jeśli jednak zdecydujesz się na studia na kierunku Zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, będziesz mógł spotykać się ze mną jeszcze częściej. Prowadzę kilka bloków, m.in. Kontrola funkcji personalnej czy Szkolenia i rozwój pracowników (tu w duecie z Izabelą Aszyk). Zajęcia prowadzone są w bardzo przyjaznej atmosferze, bez przynudzania, za to z dużą liczbą ćwiczeń.

 

Jak widać, rok akademicki 2015/16 zapowiada się bardzo pracowicie. W weekendy mam jeszcze pewne siły przerobowe. Jeśli zajmujesz się organizacją studiów/kursów/szkoleń dla menedżerów lub HRowców pisz do mnie śmiało na mariusz.bzdega@manifesthr.pl

 

Do zobaczenia na zajęciach!

 

FacebookTwitterLinkedInGoogle+

Tagi: , , ,


  • Dorota

    Dobry wieczór,

    chciałabym się zapytać jaki kierunek studiów najlepiej wybrać jeżeli chcę swoją przyszłość związać z rekrutacją: zarządzanie, socjologię, czy może psychologię? Mam ogromny problem, żeby się zdecydować. Intuicja podpowiada mi psychologię (bo lubię i się nią interesuję), ale może lepiej wybrać zarządzanie? Proszę o jakąś wskazówkę, bo już wariuję od czytania wszystkich informacji w internecie! Myślałam na początku, żeby psychologię i w międzyczasie robić sobie jakiś kurs online związany z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz kurs na specjalistę ds. rekrutacji…

Autor

Cześć. Nazywam się Mariusz Bzdęga i jestem twórcą bloga ManifestHR.pl. Ponieważ jest to blog w którym piszę o HR, kliknij a znajdziesz informacje o moich doświadczeniach zawodowych. Więcej...

Koniecznie przeczytaj

Twitter

@MBzdega @@MBzdega
ManifestHR.pl
Mariusz Bzdęga  @@MBzdega
Great Leaders Know When to Ask for Help and How to Do It https://t.co/w1EUqagvoL 
ManifestHR.pl
Mariusz Bzdęga  @@MBzdega
RT @EnergaSA: Pierwsza drużyna @BG_1930, z logiem #Energa na koszulkach, już jutro o godz. 17 rozpocznie sezon na murawie NSR. Widzimy się… 

Grupa Trop