Powered by Ajaxy

Wywiad z uczestnikiem programu UPPP


info.png

 

Trwają zapisy do drugiej edycji konkursu organizowanego przez MOL Group, a skierowanego do studentów programu UPPP, pod hasłem „Twoja przygoda czeka…”. Do 15 października otwarta pozostaje rejestracja do gry symulacyjnej, w której uczestnicy zmierzą się online z różnymi scenariuszami, rozwiązując strategiczne zadania branżowe, opracowane przez MOL Group. Wyłonione w ten sposób trzy najlepsze drużyny powalczą o nagrodę główną oraz szansę na rozpoczęcie kariery w ramach 18 miesięcznego programu stażowego MOL Group – „UPPP Technical Placement Programme”.

Dziś prezentujemy wywiad ze zwycięzcą jednej z edycji konkursu.

 

Dawid, Twoja historia zwycięstwa w UPPP jest nietypowa, prawda?

 

Dla mnie, UPPP faktycznie rozpoczął się wraz z programem FRESHHH, o którym usłyszałem na moim pierwszym roku studiów inżynierskich. Od razu zacząłem szukać dwóch członków zespołu, którzy mogliby wziąć ze mną udział w konkursie. Spotkałem Jakuba i Tomasza i zajęliśmy, wydaje mi się, 40. miejsce w FRESHHH. Nasza trójka się zaprzyjaźniła i zamieszkaliśmy razem w akademiku. Później żartowaliśmy o tym, że przynajmniej przyjaźń wygrała. Pomyśleliśmy, że spróbujemy wziąć udział we FRESHHH ponownie w następnym roku.

 

W kolejnym roku usłyszałem o programie UPPP i byłem zdecydowany, aby spróbować dostać się do Grupy MOL. To było zabawne – połączenie z internetem w naszym pokoju było tak straszne, że nie dało się go używać do udziału w konkursie. Zamiast tego mieliśmy jechać do burgerowi, gdzie można cały czas korzystać z ich WIFI. Pomimo tego „problemu łączności”, zajęliśmy miejsce w pierwszej piątce.

 

Wyobrażasz to sobie? Trzech chłopaków z Polski, którzy dzielą pokój, korzystają z Internetu w knajpie, a następnie biorą udział w finale konkursu, który odbywa się w hotelu Hilton w Budapeszcie. To było wspaniałe.

 

Co myślisz o finale? To było to, czego się spodziewałeś?

 

To było niesamowite, ale najlepszy dla mnie był drugi dzień finału. Koncentrował się wokół ćwiczeń na budowanie zespołu i to był dobry sposób na przełamanie lodów i poznanie ludzi. Finały były niesamowitym doświadczeniem i myślę, że zaskoczyły nas wszystkich. To było nawet lepsze niż mój czas w X-Factor.

 

Do tego wszystkiego jeszcze śpiewasz i tańczysz?

 

Absolutnie nie. (śmiech) W Polsce moi najlepsi przyjaciele rywalizują w X-Factor, i poszedłem z nimi aby ich wspierać. To była dobrze zorganizowana impreza, ale finał UPPP miał jeszcze lepszą organizację – był bardzo profesjonalny.

 

Byłem 19-letnim studentem, ale potraktowano mnie bardzo poważnie i z wielkim szacunkiem. To doświadczenie na całe życie. Trudno to sobie wyobrazić, ale były kobiety i mężczyźni w finale, którzy mieli 30 lat doświadczenia w branży ropy i gazu, ale to my, studenci, byliśmy w centrum uwagi. Ci doświadczeni specjaliści wykazali żywe zainteresowanie naszymi przemyśleniami i pomysłami.

 

Po sukcesie w UPPP, następnie przyszedł czas pracy w centrali jako stażysta.

 

Tak, to też jest trochę nietypowe. Przyjechałem tu 27 lipca tego roku i zacząłem w dziale business support. Z wykształcenia jestem inżynierem, ale poprosiłem zespół HR Grupy MOL o szansę pracy właśnie w dziale business support, ponieważ moje zainteresowania wykraczają poza inżynierię – dotyczą też gospodarki.

 

Indywidualne podejście MOL jest fantastyczne – pozwolili mi dołączyć jako stażysta w tym dziale, w którym chciałem być. W tym miejscu pracowałem do końca sierpnia.

 

Czy czekasz na podjęcie stażu w pełnym wymiarze godzin w ramach programu UPPP?

 

Tak, ale zaliczę małe opóźnienie. Po zakończeniu studiów można dołączyć do 18-miesięcznego programu stażowego UPPP, jeśli przejdzie się dalsze tury naboru, ale ja jestem zbyt na to młody. Przede mną jeszcze jeden rok studiów – więc program UPPP musi poczekać. W międzyczasie jednak, będę w pełni korzystać ze staży, które są dostępne.

 

Kiedy już zakończysz staże – czy wiesz MOL Group jest spółką w której kontynuować karierę?

 

Nie mam wątpliwości. Jeszcze przed zakończeniem mojego pierwszego stażu pytałem osób z działu HR na temat perspektyw na przyszłość. Kiedy otrzymam dyplom wiem, że chcę być z tą firmą. W inżynierii nie ma nic podobnego do pracy w przemyśle naftowym i gazowym. A w tym sektorze MOL Group jest silną, międzynarodową i wielokulturową firmą.

 

Są trzy rzeczy, na których zależy mi w moim życiu zawodowym: podróże, bycie częścią międzynarodowego przedsiębiorstwa oraz pracy w środowisku wielokulturowym. Więc tak, można powiedzieć, że podjąłem już decyzję.

 

 

 

info.png

 

FacebookTwitterLinkedInGoogle+

Tagi: , ,


Autor

Cześć. Nazywam się Mariusz Bzdęga i jestem twórcą bloga ManifestHR.pl. Ponieważ jest to blog w którym piszę o HR, kliknij a znajdziesz informacje o moich doświadczeniach zawodowych. Więcej...

Koniecznie przeczytaj

Twitter

@MBzdega @@MBzdega
ManifestHR.pl
Mariusz Bzdęga  @@MBzdega
Great Leaders Know When to Ask for Help and How to Do It https://t.co/w1EUqagvoL 
ManifestHR.pl
Mariusz Bzdęga  @@MBzdega
RT @EnergaSA: Pierwsza drużyna @BG_1930, z logiem #Energa na koszulkach, już jutro o godz. 17 rozpocznie sezon na murawie NSR. Widzimy się… 
ManifestHR.pl
Mariusz Bzdęga  @@MBzdega
https://t.co/luc2wfVbJL Companies opposed the recent executive order on immigration #Trump #EmploymentBrand 

Grupa Trop